پیش دبستانی و دبستان پسرانه دوره اول نوید صالحین خوزستان اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان - ناحیه 4 شهرستان اهواز

درباره ما(موسسه)

درباره ما

رشد سطح فرهنگ عمومی جامعه، تنها با تربیت دانش آموزانی متدین، فرزانه، عامل به احکام و آداب اجتماعی، خوش بین، راستگو، منضبط، متعهد به رعایت قوانین و پژوهشگر امکان پذیر است و اصلی ترین عامل توسعه دانش، پژوهش و فناوری در هر کشوری نظام آموزش و پرورش آن کشور است و مدرسه مکانی مناسب برای پی ریزی زیر ساخت ها و بسترسازی برای تحولات علمی و رشد ذهن های جوان و خلاق است.

مجموعه نوید صالحین خوزستان با احساس مسئولیتی که در عرصه آموزش و پرورش ایران اسلامی، فرصتی که پس از انقلاب عزیزمان پیش آمده، ابتدا خداوند را شاکر است که توفیق خدمت در این برهه تاریخی و این عرصه عظیم معنوی را فراهم نموده و ان شاا... که مصداق تشکر از خداوند متعال به تلاش خود برای صرف نعمت فرصت ها و تجارب در جهت پیشبرد اهداف بلند انقلاب اسلامی و اوامر مقام معظم رهبری ادامه می دهد.

نوید صالحین خوزستان مجموعه ای از مدارس غیرانتفاعی است که از سال 1373 فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر از 7 مدرسه و با بیش از 2000 دانش آموز در کنار دیگر مدارس شهرستان اهواز در راستای اهداف عالی آموزشی و تربیتی نظام جمهوری اسلامی ایران در یک مسیر رقابتی و پویا و روبه رشد در حرکت می باشد.

در سال 1373 مسئولین وقت استان تصمیم گرفتند تا با تاسیس مدرسه ای شاخص، الگویی در بین دیگر مدارس استان ایجاد کنند، تا مدارس دولتی و غیردولتی به این فرهنگ تعصی کرده و بتوانند در این زمینه حرکتی رو به جلو در فرآیند آموزش انجام دهند.

سرمایه نخستین صالحین، موسسان دلسوز و دانشمند است که همواره می کوشند تا سهم خود را در پیشرفت علمی استان ادا نمایند.

مدارس پسرانه و دخترانه نوید صالحین تنها بخشی از مجموعه بزرگ علمی فرهنگی نوید صالحین خوزستان است که فعالیت های علمی و فرهنگی گسترده ای را در سطح استان و کشور به سامان رسانده است و اکنون یکی از قطب های فرهنگی و آموزشی استان محسوب می شود.

جذب نخبگان علاقمند در امر تعلیم و تربیت یکی از مهمترین اقدامات صالحین در فرآیند آموزشی برای استفاده از تجربیات بهترین دبیران و اساتید کشور و استانی است. البته ناگفته نماند که در جذب معلمین، دبیران و اساتید، چیزی که بسیار مورد توجه قرار می گیرد این است که همکاران آموزشی علاوه بر اینکه در امور آموزشی نخبه و سرآمد هستند، در مسائل تربیتی و معنوی نیز بهترین باشند.

مدیران صالحین امیدوارند در آینده ای نزدیک با افزایش فعالیت های متنوع علمی فرهنگی و توسعه فضای آموزشی موسسه بتوانند سهم بهتری در تولید علم و فرهنگ و هنر در اهواز، شهر پل های همیشه استوار بر عهده گیرند و از این رهگذر بر اعتلای نام و جایگاه علمی میهن اسلامی ایران در سطح جهان برسد.

صالحین میدان ریزش گلبرگ های گل سرخ زندگی عالمانه و فرهیختگی برای همه جویندگان علم و دانش و جایگاه رونمایی تندیس پایداری و استقامت برای جویندگی است. مرکز زدودن غبار ظلمت و جهل، رویش علم و دانش، سرزمین نور و سفره موفقیت است.

بیش از 260 نفر اعم از کادر آموزشی، کادر اجرایی، مدیران و اعضای هیئت مدیره همگی خود را اعضای خانواده صالحین دانسته و تک تک این دانش آموزان را همچون فرزندان خود و همانطور که یک پدر و مادر دغدغه هایی برای تربیت فرزندشان دارند، آن ها نیز برای تربیت دانش آموزان عزیز صالحین احساس مسئولیتی حتی بالاتر از والدین را در راس کارهای خود قرار داده اند.

و ما همگی در برابر مدرسه، خانه امنی که با آجر واژه ها ساخته می شود و پنجره هایی از جنس برگ زندگی دارد و همیشه آبادِ آباد است، سر تعظیم فرورد آورده و بر مهربانی های معلمین لبخند و بر دستان پر مهرشان بوسه های تکریم می زنیم تا شاهد شکوفایی ایرانی عزیز و سرافراز باشیم.

امید است به لطف ایزد منان تمامی تلاش های صورت گرفته در مجتمع علمی فرهنگی نوید صالحین خوزستان مورد رضایت خداوند متعال و خانواده های گرامی باشد.